Ryhmien joulutauko ja Näppärikurssi 2024

Hei kaikki KUMOn oppilaat ja kotijoukot!

KUMOn syyslukukausi päättyy ja ryhmät jäävät joulutauolle. Haluammekin kiittää jokaista oppilasta, huoltajaa, asumisyksikköä sekä muita tukihenkilöitä mukavasta syksystä, sekä toivottaa kaikille hyvää joulua ja onnellista uutta vuotta 2024!

Loman jälkeen aloitamme opetuksen viikolla 2 syyslukukaudelta tutulla aikataululla. Tiistain ryhmät alkavat siis 9.1.2024, keskiviikon ryhmät 10.1.2024. Yksilötunneilla käyvät oppilaat saavat omalta opettajaltaan tarkemmat tiedot kevätlukukauden ensimmäisestä tunnista.

Tiedoksi Kumolaisille: kevätlukukauden alkua ilostuttaa jälleen Näppärikurssi, joka järjestetään Jyväskylässä 9.2-11.2.2024. Kurssin järjestelyistä vastaa Jyväskylän Kansalaisopisto ja ilmoittautuminen tapahtuu Kansalaisopiston nettisivujen kautta osoitteessa https://uusi.opistopalvelut.fi/jyvaskyla/fi/. Kurssin löydät kirjoittamalla hakukenttään sanan “näppärikurssi”. Ilmoittautuminen alkaa 7.12 klo 16. Kumolaisille on varattu rajattu määrä osallistumispaikkoja. Kurssille osallistuvan on hyvä ottaa oma ohjaaja/avustaja mukaan, mikäli tarvitsee apua esimerkiksi liikkumisen tai wc:ssä käymisen kanssa.

Rauhallista joulunaikaa toivottaa koko Kumon väki!